Dakar 2022

Noorte OM 2022

Rahvusvaheline Olümpiakomitee teatas 8. jaanuaril, et wushu (kungfu) kaasatakse  2022. aasta noorte olümpiamängudele.

See on verstapost wushu arendamisel ning pikaajaliste pingutuste tulemus milleni viisid IWUF (International Wushu Federation) ja selle 155 liikme ülemaailmsed reklaamikampaaniad viimase 30 aasta jooksul.

Pärast ROKi juhatusepoolset tõsist kaalumist lisati wushu Dakar 2022 noorte olümpiamängudele sest: Wushu on sport, mida noored on väga nautinud ja populariseerinud. IWUF järgib ROKi põhimõtteid, visiooni ja missiooni, mis edendavad noorsportlasi olümpiaväärtuste tundmaõppimisel, teiste kultuuride uurimisel, oskuste arendamisel. Wushu harrastajad on oma spordiala tõelisteks suursaadikuteks ning tegelevad pidevalt treenimismeetodite ja tulemuste parandamistega.

Vaadates tulevikku, tuletab wushu edukas kaasamine Dakar 2022 noorte olümpiamängudele meelde, et peame pidevalt arenema, et hoida oma spordiala vastavuses huvigruppide vajadustega, jätkates reeglite ja määruste täiustamist ning järgides ROK-i moto “kiiremini, kõrgemle, tugevamalt”. IWUF püüab aktiviseerida rohkem wushu föderatsioone kogu maailmas, eriti vähemarenenud piirkondades, ja edendada jõulisemalt wushu elustiili, mis pakub sportlastele eeliseid tervise ja õnne jaoks.

Next Eesti Tuishou 2020

Comments are closed.